Eesti Haridusteaduste Ajakiri kutsub esitama kaastöid
Haridus- ja kasvatusvaldkonna teadlased, õppejõud ja doktorandid on kutsutud esitama kaastöid Eesti Haridusteaduste Ajakirja vabanumbrisse, mis ilmub 2022. aasta mais.
Oodatud on kõrgetasemelised teadusartiklid haridusteadustest ja piirnevatest valdkondadest. Kaastöö ei tohi olla varem avaldatud ega mujale samal ajal avaldamiseks esitatud. Ühe kaastöö kogumaht on 40 000–60 000 tähemärki koos tühikutega, lisaks pikem ingliskeelne kokkuvõte (6000–10 000 tähemärki koos tühikutega).
Hiljemalt 22. märtsiks 2021 tuleks saata toimetaja Merle Taimalule (merle.taimalu [ät] ut.ee) teema ning kuni 200-sõnaline kokkuvõte, mis sisaldab teemakohase teaduskirjanduse põhiseisukohti, uuringu eesmärki, uurimismeetodeid ja saadud või oodatavaid tulemusi. Toimetajad teevad valiku 5. aprilliks ning 30. augustiks peavad autorid esitama korrektselt vormistatud käsikirja koos ingliskeelse kokkuvõttega. Käsikirju hindab anonüümselt vähemalt kaks retsensenti, kellest üldjuhul üks on Eestist ja teine välismaalt; toimetajad teatavad autoritele esimese retsenseerimise tulemused 18. oktoobriks; artikli lõplik versioon peab jõudma toimetajateni 5. jaanuariks 2022.
Käsikirjad tuleb vormistada korrektses eesti keeles ja Ameerika Psühholoogide Assotsiatsiooni publitseerimisjuhiste järgi (Publication Manual of the American Psychological Association, APA 7th edition).
Vabanumbri toimetajad on alushariduse kaasprofessor Merle Taimalu ja didaktika lektor Liina Lepp Tartu Ülikoolist ning alushariduse dotsent Maire Tuul Tallinna Ülikoolist.
Ajakirja järgmise, 2022. aasta novembris ilmuva erinumbri teemavaldkond on mitmekeelne ja mitmekultuuriline haridus.
Eesti Haridusteaduste Ajakiri on eelretsenseeritav ja rahvusvahelise toimetuskolleegiumiga eestikeelne teadusajakiri (ETIS-e klassifikatsioon 1.2). Ajakirja antakse välja Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli koostöös ning publitseeritakse Tartu Ülikooli kirjastuse väljaandena keskkonnas Open Journal Systems (OJS). Eesti Haridusteaduste Ajakiri on indekseeritud andmebaasides EBSCO Academic Search Complete ja Directory of Open Access Journals (DOAJ) ning Google Scholaris.
Infot ajakirja ja selle kaastööle esitatavate nõuete kohta saab kodulehelt http://eha.ut.ee/. Küsimustega ajakirja kohta võib pöörduda vastutava toimetaja Krista Uibu poole aadressil krista.uibu [ät] ut.ee.