Liitev klass, liitev kool (III rühm)
- Maht: 34 tundi
- Sihtrühm: 6-liikmelised koolimeeskonnad, kuhu kuuluvad kooli juhtkonna esindaja, tugispetsialist (sotsiaalpedagoog, koolipsühholoog, HEV koordinaator või abiõpetaja), 2 õpetajat (erinevast kooliastmest), lapsevanem (soovitavalt hoolekogu esindaja), kohaliku omavalitsuse haridusspetsialist. NB! Registreerida tuleb kõik meeskonnaliikmed eraldi.
- Kursuse algus: 6.oktoober 2017
- Õppesessioonide kuupäevad: 6.-7.oktoober, 18.oktoober 2017
- Toimumiskoht: Salme 1a, Tartu
- Koolituse eesmärk: aidata kaasa salliva ja hooliva koolikeskkonna arendamisele, mis võimaldaks erineva kultuurikogemusega õpilastel edukalt koos toime tulla
- Koolituse sisu:
- Uussisserändajatega seonduvad hoiakud ja uskumused koolis ja kogukonnas
- Väärtuskonfliktid koolis
- Meetmed, mille abil ületada vastuseisu "võõrale" ja ühendada õpilasi ja õpetajaid ühise eesmärgi nimel koostegutsevaks klassiks ja kooliks
- Võimalikud probleemid, mis koolis esile kerkivad ning nende käsitlemise võtted
- Juriidilised küsimused, mis on seotud uussisserändajatest õpilastega
- Õppekäik Tartu Rahvusvahelisse Kooli
- Õppejõud-koolitajad: Tartu Ülikooli õppejõud Jüri Ginter, Heiki Krips, Karmen Trasberg. Oma kogemust uussisserändajate õpetamisel jagab Tartu Rahvusvaheline Kool.
- Väljund: Koolituse läbinud ja õppekava täitnud õppijad saavad Tartu Ülikooli tunnistuse.
- Maksumus: Kursus on osalejatele tasuta (sh kohvipausid ja lõunasöök). Kursus toimub projekti "Uussisserändajate kohanemise toetamine koolis" raames ning selle toimumist toetavad Euroopa Liit Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu ning Eesti Vabariigi Siseministeerium.
Autoriõigused koolituse ülesehitusele ja koolitusprogrammile kuuluvad Tartu Ülikoolile. Nende kasutamine Tartu Ülikooli kirjaliku loata on keelatud.