Näitused 2018/2019. õa
Näitused 2018./2019. õa
Näitus raamatukokku saabunud UUDISKIRJANDUSEST
Näitus "Mai on rahvusvaheline keskkonnakuu" 17.-31.05
Helle Lõhmuse joonistuste näitus "Roosa pühapäev" 14.05-2.06
- 14. mail kell 11.50 avati Helle Lõhmuse aktijoonistuste näitus "Roosa pühapäev."
- Helle Lõhmus on sündinud Tartus, lõpetanud Miina Härma Gümnaasiumi (tollal Tartu 2. keskkool), õppinud filoloogiat ja logistikat ning omandanud bakalaureusekraadi maalikunsti alal Tartu Ülikoolis. Viljaka kunstnikuna on ta viljelenud mitmeid erinevaid kunstizanre: maali, graafikat, keraamikat, fotograafiat.
Viimasel kümnel aastal on kunstnikul olnud arvukalt isikunäitusi Eesti eri paigus, tema töid on väljas olnud rühmanäitustel nii Eestis kui välismaal ning neid on soetatud erakogudesse Eestis, Soomes, Rootsis, Belgias ja USAs. Helle Lõhmus kuulub Eesti Kunstnike Liitu ning Eesti Maalikunstnike Liitu.
Facebook: Helle Lõhmus Art
Näitus on osa Karlova päevade kunstiprogrammist.
Väljapaneku eksponaate on võimalik osta. - Näituse avamisel tehtud fotode vaatamiseks kerige selle lehe lõppu (galerii).
- Näitus "101 Eesti raamatut" haridusteaduste instituudi töötajate ja üliõpilaste lemmikraamatutest.
-
-
AITÄH kõikidele osalejatele, tänu kellele see sündis!
Näitus tugineb meie instituudi üliõpilaste ja töötajate eesti kirjandusega seonduvatel lugemiselamustel - palusime nimetada lemmikraamatuid lapsepõlvest käesoleva hetkeni, aabitsast entsüklopeediani. Seega on ilukirjandusega võrdselt esindatud eesti autorite lasteraamatud ja teatmekirjandus. Pea kõiki vastanuist on inspireerinud eesti luule.
Näituse koostajana on meeldiv tõdeda, et kõik mu enda lemmikautorid: Õnnepalu, Kivirähk, Tammsaare, Kareva on enamnimetatute hulgas, aga ka Luts, Gailit, Kross, Luik, Runnel, Hargla jpt. Helgeid lapsepõlvemälestusi on paljudele meist jätnud Ellen Niidu, Aino Perviku, Andrus Kiviräha, Leelo Tungla, Eno ja Piret Raua lasteraamatud, aga ka Kreutzwaldi ja Parijõe muinasjuturaamatud. On nii põlvkondlikul kui mõttekaaslusel rajanevat ühtekuuluvust, aga ka põlvkonnaülest, meie oma ühise kultuuriruumi tunnet.
Missugune teostest on aga vastanute absoluutne lemmik?
Jäägu see saladuseks … kuni näituse külastamiseni.Tähistagem näitusega Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva ja eesti keele aastat!
Helle Lõhmuse fotonäitus "Ümber maja pildid"
“Lummavaid vaateid olen kogunud mitme aasta vältel ja üllatav on nende ammendematus ühes ja samas kohas. Praegune valik on läbi aastaaegade minek ning iga hetk on toonud kaasa üllatusliku rõõmu äratundmisest, kui ilus võib olla ilus. Seda rõõmu soovin jagada ja suurendada inimese ning teda ümbritseva keskkonna mõtestatud seost. Oma mõtete jälgedes käimine võib teid üllatuslikult viia kohta, mida tajute tuttavana või kus üllatuslikult viibite iga päev,” on kunstnik oma näituse tutvustuseks öelnud.
Näitus oli avatud kevade alguseni.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Näitus jõuluteemalisest kirjandusest
Näitus uudiskirjandusest