Salvestusvõimalused
Eelseadistatud salvestussüsteem
Haridusuuenduskeskuse peaaegu kõikides auditooriumites on kaamerad, millest üks jälgib tunni läbiviija tegevust ning teine kogu klassiruumi. Heli salvestatakse ühe mikrofoniga, mis on suunatud tahvli ette. Eelseadistatud salvestussüsteemi juhtimiseks kasutame iPadi, millele installeeritud rakendus võimaldab salvestust käivitada ja lõpetada. Ka on võimalik tehtud salvestusi koheselt vaadata. Tehtud salvestuste allalaadimiseks või hilisemaks vaatamiseks veebis laeb keskuse tehnikaspetsialist need vastavasse serverisse. Eelseadistatud salvestussüsteemi kasutatakse peamiselt õpetajakoolituses tudengite minitundide jäädvustamiseks. Tehtud salvestisi kasutavad tudengid eneserefleksiooniks ja õppimiseks. Süsteem on kasutatav ka videotagaisisidestusega harjutuste läbiviimiseks auditoorses õppetöös.
Professionaalne salvestusüsteem
Üldõppeklass (ruum nr 148) on varustatud professionaalse salvestussüsteemiga, mis peamiselt on mõeldud meetodinäidetena kasutatavate tunnisalvestuste filmimiseks. Süsteemi kuuluvad kolm kaugjuhitavat kaamerat, seitse laemikrofoni ja üks raadiomikrofon. Vajadusel on arvutist võimalik salvestada tunni käigus klassile esitletavaid audiovisuaalseid materjale (esitlused, videod jms).
Muud võimalused
Keskus on varustatud failiserveriga, mis võimaldab nutiseadmetega tehtud salvestust järelvaadata nii keskuse arvutitest kui ka teistest nutiseadmetest. Failiserveri (Sylology DS-412+) kasutamiseks on vaja alla laadida tasuta DS Photo+ rakendus, mis ühildub Androidi ja Apple iOS operatsioonisüsteemidega. Keskuses on olemas 17 Apple iOSil töötavat iPadi ja neli Androidil töötavat Samsungi tahvelarvutit. Lisaks on keskuses võimalik õppetöös kasutada Canoni käsikaamerat ja kahte Canoni peegelkaamerat.
Eelloetletud salvestusvõimaluste ja tehnika kasutamiseks on vajalik eelnev kokkulepe keskuse haridustehnoloogi Sander Jussiga: sander.juss [ät] ut.ee, tel 5813 5312